Sık sorulan sorular

Ürün çekimleri

Özellikle e-ticaret için üretilen ürün fotoğraf çekimlerini büyük oranda stüdyomuzda yapıyoruz.
Müşterilerimizin ürünleri çeşitli kategorilerde olduğundan dolayı, çekimleri stüdyomuzdaki her ürün grubuna özel çekim tezgahında yapmamız iş kalitesi ve maliyetler açısından daha uygun oluyor.

Genelde müşterilerimiz ürünleri adresimize kapı teslim veya kargo yoluyla gönderip, çekim bitiminde geri alıyor. Kargo maliyeti müşterilerimize aittir.

Ancak çekimi yapılacak ürünler çok büyük, ağır, tarihi eser, tek tip ürün vb. ise, çekimin stüdyomuz dışında yapılması isteniyor ve bu alandaki ürünler için stüdyo kurulumuna uygun ise, günlük stüdyo dışı çekim maliyetimizi ilave ederek bu hizmeti de sunuyoruz.

Stüdyo dışı çekim maliyeti; ilçe-şehir-ülke vb. uzaklık mesafesinden, hangi derecede kurulum yapacağımıza göre değişiyor.

Ambalajlı ürünleri mümkünse ikişer adet ve deformesiz olarak göndermenizi tavsiye ederiz, çekimde ambalajı daha düzgün olan ürünü tercih etmek hem zaman hem de maliyetler açısından daha doğru olacaktır.

Hasarlı ürünlerde rötuş yapılması istenirse, ürün türüne ve rötuş derecesine göre ek maliyetler tekrar belirlenecektir.

Tekstil ürünlerini mümkünse ütülü ve askıda göndermeniz hem zaman hem de maliyetler açısından daha doğru olacaktır, ütü yapılması istenirse ürün türüne göre birim fiyat verilecektir.

Ürün türleri, adetleri, hangi sıklıkta veya kaç partide çekileceği, çekim standardı, rötuş vb. hususlar ile fiyat standartlarımızı belirliyoruz.

Örneğin;
A firması çekim için tek partide 30 adet farklı türde ürün gönderiyor, ürün başı 5 kare fotoğraf istiyor, gönderdiği ürünler genelde hasarlı ancak iyi fotoğraf bekliyor.
B firması çekim için tek partide 50 adet aynı türde ürün gönderiyor, ürün başı 8 kare fotoğraf istiyor, gönderdiği ürünler temiz ve sorunsuz.

Bu örnekte “B firmasına” daha fazla fotoğraf çekildiği görünse de 2 firmaya da aynı zaman harcandığından, benzer maliyetlere sahip olurlar.

* Yazılı tekliflerde, birim fiyat verilmeyen işlerde toplam bütçe geçerlidir. Ürün fotoğraf sayısı eksilecek veya herhangi bir değişiklik yapılacaksa önceden planlanmalı ve bütçelendirilmelidir.

* Sitede, açıklamalardaki “Tek partide en az … adet çekim için geçerlidir” ibaresi, ilgili ürün grubunun minimum bütçesidir.
Her bir iş için asgari bütçe 1000₺’dir.
Örneğin; Bir ürün çekimi sayfasında, 3 kare ürün fotoğrafı 50TL yazıyor ve açıklamada “Tek partide en az 20 adet ürün için geçerlidir” ibaresi var ise o işin minimum bütçesi 1000TL+ KDV’dir. İlgili üründen 20 adedin altında ürün gelirse birim fiyat geçerli değildir, ancak minimum bütçe üzerinden indirim yapılabilir.

* Ancak, fiyatlarla ilgili detaylı bilgi almak ve ücretsiz danışmanlık için yine de bizi arayınız.

Mekan çekimleri

Çekim ekibi gelmeden önce mekanın temiz ve toplu olmasına dikkat edilmelidir.
Şayet bu mümkün değilse (duvar boyasının veya çevre düzenlemesinin kötü durumda olması vb.) yapılacak olan görsel düzenlemeye göre maliyetler belirlenecektir.
Ayrıca çekim ekibi ile birlikte bir yetkilinin bulunması gerekir.

İş planlaması

Her müşterimizin işi bizim için özeldir, firmamızda iş kalitesi > iş hızından önce gelir.
Çalışmaların sağlıklı ve devamlı olması adına standartlarımızla bu işleri sürdürmekteyiz.

Bu sebeple;
Çalışmaların başlanacağı tarihi en az 3 iş günü öncesinde firmamıza bildirilmeniz halinde, mevcut iş büyüklüğüne göre yaklaşık teslim tarihini söyleyebiliriz.
Ürün çekimi için: gönderimi iletişim sayfasındaki adrese hafta içi iletebilir veya elden teslim edebilirsiniz.
Bizimle tanışmak isterseniz ofisimizde her zaman kahvemiz mevcuttur fakat çalışma sırasında stüdyoda bulunmanız gerekmez 😉

Çekimlerin bitim tarihinden itibaren çekilen fotoğraflar, görüntü işlem birimine aktarılır tarafınıza bulut sunucular aracılığı ile teslim edilir.

(Kurumsal firma, kobi, şahış, ajans, yazılımcı, fotoğrafçı, iş ortağı gözetmeksizin)

Ödeme: Aşağıdaki banka hesabına veya elden, iş onay tarihinde (çekime başlamadan) 2000 TL’ye kadar nakit.
2000 TL üzeri ise; %50 nakit avans, bakiye + KDV iş teslim tarihinde nakit.

*Prodüksiyon giderlerinin tamamı peşin.

Banka hesap bilgileri:
QNB Finansbank * Selçuk Sever
IBAN: TR40 0011 1000 0000 0065 2278 26

FİRMA ADI: SELÇUK SEVER
ADRESİ: SEYRANTEPE MAH. SİTE SK. 7/3 KAĞITHANE-İSTANBUL
V.D. MASLAK V.D.
V.N. 7650773476

Ödeme yöntemleri: Nakit elden, Banka havalesi, Western Union (TL,Dolar,Euro), Bitcoin.