Kadromuz

selçuk-sever-fotoğrafçı-art-direktör
Selçuk Sever

Kurucu / Geliştirici / Süpervizör

2006 / Halen

360 DERECE ÜRÜN FOTOĞRAFI

+ Türkiye’de ilk defa 360 derece ürün fotoğrafı projesini uygulama ve geliştirme.
+ 360° Sistem tasarımları ve geliştirmeleri (mekanik, yazılım, ışık, otomatikleştirme).
+ Stüdyo, ışık kurulumu ve işleyiş kontrolü.
+ Operasyon ve iş akış yönetimi.
+ Çekilen fotoğrafların kontrolü, düzenlenmesi ve arşivlenmesi.
+ Ürün tipine göre teknik özel çözümler uygulama ve geliştirme (silindirik, yarım ve tam küresel çekim, dik durmayan ürün, şeffaf ürün, hayalet manken, senaryolu çekimler).
+ Yüzük boyutunda bir üründen 400 tonluk 7x4x5 metrelik ürün botuna kadar 360 fotoğraf çekimi ve uygulamaları.

 

SANAL TUR (360 derece mekan fotoğrafı – Panorama)

+ Türkiye’de ilk defa 360 araç içi fotoğrafı projesini uygulama ve geliştirme.
+ Türkiye’de ilk defa: HDR, DRI sanal tur (göz kalitesinde fotoğraf), Hayalet kamera (aynalı ve yansımalı alanlarda çekim), Tam küresel mekan fotoğrafı (tavanı ve logosuz zemini görünen görseller) ve HTML5 (tüm dijital cihazlarla sanal tur görüntüleme)
+ 360° Sistem tasarımları ve geliştirmeleri (mekanik, yazılım, ışık, otomatikleştirme).
+ Mekan tipine göre teknik özel çözümler uygulama ve geliştirme (silindirik, yarım ve tam küresel çekim, dik durmayan ürün, şeffaf ürün, hayalet manken)
+ Mekanın çekim için düzenlenmesi ve işleyiş kontrolü.
+ Operasyon yönetimi.

 

STANDART VE KONSEPT ÜRÜN FOTOĞRAFI.

+ Operasyon, iş akış ve kreatif ekip yönetimi.
+ Katalog ve internet sitesinde satışı gerçekleşen ürünlerin fotoğraf çekimi, ışık, renk ve dekupe işlemlerinin yapılarak dijital ortamda düzenlenmesi, ilgili programlar kullanılarak fotoğrafların sitede yayınlanacak biçimde hazır hale getirilmesi.

 

WEB SİTESİ.

+ WordPress uygulama ve düzenleme.

 

SOSYAL MEDYA HESAP YÖNETİMİ

 

KULLANDIĞIM PROGRAMLAR

+ Adobe CS1’den CS6’ya tamamı
+ Microsoft Office
+ 360 derece ürün ve sanal tur programları

DİĞER BİLGİLER

+İstanbul Üniversitesi (Açık öğretim / Felsefe)
+Askerlik (2019 Tecil)

Creative director, Photographer, 360 Product & VR Photographer.

Mobil numaramdan bana ulaşabilirsiniz.
0543 285 5741
scsever@gmail.com

linkedin.com/in/scsever
behance.net/scsever

 

 

aydin
Aydın Karadöller

Kurucu / Geliştirici

İlk fotoğraf bilgilerini babasından alan Aydın Karadöller, Lise yıllarında temel sanat eğitimini alır. Fahrettin Baykal ve onun tavsiyesi ile Şahin Kaygun ile tanışır. Çağdaş fotoğraf ve sanat ile buluşması, fotoğraf bilincinin oluşması bu döneme rastlar, dönemin önemli sanatçı, edebiyatçı ve düşünürleri ile Kaygun’un atölyesinde tanışır. Gelişimi için önemli yıllardır, renk kuramı üzerine sorgulamaya başladığı yıllarda Ali İsmail Türemenle tanışması onun gelişiminde önemli bir yer tutar, ışık ve form ilişkisi ilgisini çeker formu hissetmek için seramik çamuru ile uzun bir süre çalışır. Bu yıllarda kendi stüdyosunu açar ve tanıtım fotoğrafçılığı yapmaya başlar, atölyesi dönemin genç fotoğrafçılarının buluşma noktası olmuştur. Çağdaş Türk fotoğrafının önemli isimleri ile birlikte bu atölyede yapılan toplantılarla önemli etkinlikleri gerçekleştirirler, bu dönem Türk fotoğrafında kuramsal fotoğraf adına yeni çıkışların yaşandığı bir dönemdir, bu hareketin içinde önemli işlere imza atar, Türk fotoğrafında birçok şeyin sorgulanmaya başladığı yıllardır. GRUP 9 un kuruluşunda yer alır. GRUP 9 Ankara sergisi gerçekleşir. Fotoğraf felsefesi, estetik, anlam bilim ilgisini çeker, fotoğraf çekmeye ara verir araştırmaya yönelir, bu dönemde tanıtım fotoğrafçılığı yapar. Şahin Kaygun’un film setlerinde çalışarak yeni deneyimler kazanır, ilk tanıtım filmlerini çeker, fotoğraf stüdyosunu küçük bir butik ajans haline getirir, birçok reklâm ajansı ile kampanya bazında çalışır. Halen reklamcılık, tanıtım fotoğrafçılığı ve yerli / yabancı birçok firmaya da tanıtım ve pazarlama alanında danışmanlık yapmaktadır. 2008 yılında Selçuk Sever ile gelişen web teknolojileri konusunda incelemeler yaparken, 360 derece ürün ve mekan fotoğrafı konusunun dijital medyada geleceğin en önemli mecrası olacağını, bu konuda çalışmaları gerektiğini farkettiler, 3,5 yıl süren arge dönemi sonunda Selçuk Sever ile birlikte; tamamı kendilerine ait gelişmiş teknolojisi ile 360 derece ürün fotoğraflarının lider firması Fotometrik360’ı kurdu Dünyada yeni uygulanmaya başlayan 360 derece ürün fotoğrafı sisteminin, Türkiye’de ki tek uygulayıcısı ve en gelişmiş sistem olan, Fotometrik360’ın geliştiricilerindendir. Yurt içinde ve yurt dışında birçok yarışmada ödüller almış ve karma sergilere katılmıştır, 2009 yılında İmgelerdenizler adlı bir fotoğraf sergisini Bodrum, Balıkesir açmış ve serginin albümün yayınlamıştır.

İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji bölümünde okuyan Aydın Karadöller

E-der (e-ticaret altyapı Saglayıcıları derneği) Yönetim Kurulu Üyesi ve

FMK (Fotoğrafçılar Meslek Kuruluşu) 2. Başkanlığı görevini yürütmektedir.

aydinkaradoller@gmail.com

Bir cevap yazın